ماهی خان

بزرگترین فروشگاه ماهی و میگو جنوب

میگو سرتیز

۱۱۵،۰۰۰ تومان

میگو سرتیز دارای ویتامین های A وD و B12 می باشد و به دلیل دارا بودن فسفر فراوان در بهبود عملکرد مغز نقش موثری دارند و افراد را از ابتلا به آلزایمر دور می سازد .

توضیحات

میگو سرتیز

میگو سرتیز یکی از انواع میگوهای جنوب می باشد که غالبا در دریای عمان و تنگه هرمز یافت و صید می شود .

میگوها در قیاس با گوشت قرمز و گوشت مرغ و ماهی از لحاظ پروتئینی کیفیت بالاتری دارند . میزان پروتئین موجود در میگوها می تواند تا 7 درصد نیاز روزانه بدن انسان را تامین کند .

گوشت سفید و نرم و هضم آسان میگوها ، خوردن آن را برای هر سنی مناسب کرده است .

میگوها دارای خواص یکسان غذایی می باشند و گاهی صرفا به دلیل پرطرفدار بودن یکی از آنها و یا نبودن صید کافی گرانتر به فروش می رسند.

بهترین زمان صید میگوها از اواسط مرداد تا اوایل آبان ماه می باشد . ولی از آنجایی که میگو سرتیز نسبت به سایر میگوها در برابر سرما مقاوم تر است در زمستان نیز صید می شود و می توانید آن را  در زمستان با قیمت کمتری خریداری کنید .

حتی الامکان میگو را به صورت تازه خریداری کنید چرا که به دلیل اسیدهای چرب فراوان آن و گرمای هوا ، در کوتاهترین زمان فاسد می شوند .

البته شما می توانید میگو سرتیز را به صورت منجمد و در صورتی که در شرایط کاملا بهداشتی و استاندارد به انجماد رسیده باشد و ارزش های غذایی آن از بین نرفته باشد ، نیز خریداری کنید .

سلنیوم موجود در میگو سرتیز میتواند سبب ترمیم سلولهای DNA شود و در درمان بسیاری از سرطان ها نقش داشته باشد . همچنین مردانی که به صورت منظم حداقل یکبار در ماه میگو را در رژیم غذایی خود قرار داده اند ، تقریبا خطر ابتلا به سرطان پروستات در آنها به کمترین میزان ممکن رسیده است .

میگو سرتیز دارای ویتامین های A وD و B12 می باشد و به دلیل دارا بودن فسفر فراوان در بهبود عملکرد مغز نقش موثری دارند و افراد را از ابتلا به آلزایمر دور می سازد .

میگو سرتیز را معمولا به صورت میگو پلو و هواری تهیه و طبخ می کنند . ولی به روش های دیگری نیز همچون سرخ شده ، سوخاری و کبابی نیز مصرف می شود .

خرید آسان با دانلود و نصب اپلیکیشن ماهی خان